Кошик
65 відгуків

Система Common Rail Bosch: історія створення та переваги

Переваги конструкції знаменитої системи впорскування під назвою Common Rail були визнані ще з моменту розробки дизельного двигуна. Дослідники того часу, серед яких і Рудольф Дизель, працювали з паливними системами, які містили деякі важливі особливості сучасних систем упорскування дизельного палива Common Rail. Дозування палива для подачі в систему проводилося шляхом контролю часу, протягом якого клапани були відкриті. Згодом з'явилася ідея автоматизувати процес, в результаті чого був вперше використаний клапан впорскування з електричним приводом на дизельному двигуні з паливною системою Common Rail.

 

Короткий огляд еволюції системи Bosch Common Rail

 

 

Робота над сучасним варіантом систем уприскування Common Rail була розпочата ще в 1960-х роках компанією Societe des Procedes Modernes D Injection. Але перші напрацювання були не настільки успішні, і пройшов ще не один десяток років, перш ніж контроль тиску перетвориться в комерційно життєздатною стратегію. Пізніше, 1980-1990 роках виробники двигунів почали ряд проектів з розвитку, які пізніше були прийняті виробниками обладнання для вприскування палива.

Спочатку компанія Nippondenso доопрацювала систему Common Rail для використання на комерційних автомобілях. У 1993 році компанія Bosch придбала технологію UNIJET, спочатку розроблену спільно Fiat і Elasis, для подальшого розвитку і виробництва. Система Common Rail для легкових автомобілів Bosch була запущена у виробництво в пізньому 1997 році, будучи вперше застосованої на автомобілях Alfa Romeo 156 і Mercedes-Benz C-класу. У 2003 році компанія Fiat представила систему Common Rail наступного покоління, здатну виробляти від 3 до 5 вприскувань за цикл двигуна.

Тепер перейдемо від історії до переваг. Нова розробка мала значні плюси, які ми коротко розглянемо нижче.

Тиск палива не залежить від частоти обертання двигуна і умов навантаження. Це дозволяє гнучко контролювати кількість уприскуваного палива, так і час упорскування, а також забезпечує краще проникнення і перемішування розпилу навіть при низьких обертах двигуна і навантаженнях. Ця особливість відрізняє систему Common Rail від інших систем уприскування, в яких тиск упорскування збільшується із збільшенням числа обертів двигуна.

Більш низькі вимоги до пікового крутного моменту паливного насоса. По мірі розвитку двигунів з високошвидкісним безпосереднім уприскуванням, велика частина енергії для змішування повітря з паливом надходила від імпульсу розпилення палива, на відміну від вихрових механізмів, використовуваних в більш старих системах згоряння. У той час як вимоги до потужності і середнього крутному моменту для насоса Common Rail були однаковими, подача палива під високим тиском здійснюється акумулятор, і, таким чином, пікова швидкість потоку не обов'язково повинна збігатися з подією уприскування. Нагнітальний потік насоса можна розподілити на більш тривалу частину циклу двигуна, щоб забезпечити більш рівномірний обертовий момент насоса.

Знижений рівень шуму. Це було найпростіше реалізувати в системі Common Rail, яка була здатна стабільно подавати невелику кількість палива у всьому діапазоні навантаження і швидкості двигуна.

Ми сподіваємося, що наш короткий огляд системи Bosch Common Rail дав вам деяке уявлення про те, як вона функціонує і в чому її основні переваги перед раніше використаними системами. В наступних статтях нашого блогу ми зупинимося детальніше на інших питань, що вас цікавлять, які допомагають заповнити прогалини і в результаті здійснити правильний вибір комплектуючих.

 

Придбати комплектуючі для системи Bosch Common Rail в каталозі «TATAClub.com.ua»

 

 

Де можна замовити кращі датчики уприскування палива для системи Bosch Common Rail? Звичайно ж у нашому онлайн-каталозі, відвідавши в ньому відповідну рубрику. Вашій увазі пропонуються кращі варіанти датчиків для ваших автомобілів. Якщо у вас є питання стосовно правильності вибору – ми завжди допоможемо вам порадою.

Замовляйте тільки перевірені часом і досвідом деталі, котрі можна знайти в інтернет-магазині «TATAClub.com.ua».

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner